Regulamin i Polityka prywatności
Ogólne warunki handlowe
spółka handlowa Diane Trading CZ sro
z siedzibą w Děčínská 552/1, 180 00 Praga 8
numer identyfikacyjny: 23053135
zarejestrowana w Rejestrze Handlowym prowadzonym przez Sąd Miejski w Pradze, Dział C, Akta 420183
do sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem internetowym
www.sztucznekwiatyidekoracje.pl
1. POSTANOWIENIA WSTĘPNE
1.1. Niniejsze warunki handlowe (zwane dalej „Warunkami handlowymi”) spółki handlowej Diane Trading CZ sro z siedzibą w Děčínská 552/1, 180 00 Praga 8, numer identyfikacyjny: 23053135, wpisanej do Rejestru Handlowego prowadzonego przez Sąd Miejski w Pradze, Dział C, Wkładka 420183 (zwanej dalej „Sprzedawcą”) regulują zgodnie z postanowieniami § 1751 ust. 1 ustawy nr 89/2012 Dz.U., Kodeks cywilny, ze zmianami (zwanej dalej „Kodeksem cywilnym”) wzajemne prawa i obowiązki stron umowy powstałe w związku z lub na podstawie umowy sprzedaży (zwanej dalej „umową sprzedaży”) zawartej pomiędzy sprzedającym a inną osobą fizyczną (zwaną dalej „kupującym”) za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego. Sklep internetowy prowadzony jest przez Sprzedawcę na stronie internetowej znajdującej się pod adresem internetowym www.sztucznekwiatyidekoracje.pl (zwanej dalej „stroną internetową”), za pośrednictwem interfejsu strony internetowej (zwanego dalej „interfejsem sklepu internetowego”).
1.2. Postanowienia niniejszego Regulaminu nie mają zastosowania w przypadkach, gdy osoba zamierzająca dokonać zakupu towarów od Sprzedawcy jest osobą prawną albo osobą fizyczną, która dokonując zamówienia towarów działa w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej albo w ramach wykonywanego zawodu.
1.3. Postanowienia odbiegające od postanowień ogólnych mogą zostać uzgodnione w umowie sprzedaży. Odmienne postanowienia umowy sprzedaży mają pierwszeństwo przed postanowieniami ogólnych warunków handlowych.
1.4. Postanowienia regulaminu stanowią integralną część umowy sprzedaży. Umowę kupna oraz warunki handlowe sporządzono w języku czeskim. Umowę kupna można zawrzeć w języku Polskim.
1.5. Sprzedawca ma prawo zmienić lub uzupełnić brzmienie warunków ogólnych. Postanowienie to nie narusza praw i obowiązków powstałych w okresie obowiązywania poprzedniej wersji regulaminu.
2. KONTO UŻYTKOWNIKA
2.1. Po dokonaniu przez kupującego rejestracji na stronie internetowej, kupujący może uzyskać dostęp do swojego interfejsu użytkownika. Kupujący może składać zamówienia na towary za pośrednictwem swojego interfejsu użytkownika (zwanego dalej „kontem użytkownika”). Jeżeli interfejs internetowy sklepu na to pozwala, kupujący może zamówić towary bez konieczności rejestracji, bezpośrednio z poziomu interfejsu internetowego sklepu.
2.2. Przy rejestracji na stronie internetowej oraz składaniu zamówienia, Kupujący zobowiązany jest do podania prawidłowych i prawdziwych danych. Kupujący zobowiązany jest do aktualizacji danych podanych na koncie użytkownika w przypadku ich zmiany. Dane podane przez Kupującego na koncie użytkownika oraz przy składaniu zamówienia, Sprzedawca uważa za prawidłowe.
2.3. Dostęp do konta użytkownika zabezpieczony jest nazwą użytkownika i hasłem. Kupujący zobowiązany jest do zachowania poufności informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do jego konta użytkownika.
2.4. Kupujący nie jest uprawniony do udostępniania konta użytkownika osobom trzecim.
2.5. Sprzedawca może usunąć konto użytkownika, w szczególności jeżeli Kupujący nie korzysta ze swojego konta użytkownika przez okres dłuższy niż 2 lata lub jeżeli Kupujący naruszy swoje zobowiązania wynikające z umowy sprzedaży (w tym regulaminu).
2.6. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że konto użytkownika może nie być dostępne w sposób ciągły, w szczególności ze względu na konieczną konserwację sprzętu i oprogramowania Sprzedawcy lub konieczną konserwację sprzętu i oprogramowania osób trzecich.
3. ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
3.1. Wszelkie prezentacje towarów zamieszczone w interfejsie internetowym sklepu mają charakter informacyjny i Sprzedawca nie jest zobowiązany do zawarcia umowy sprzedaży tych towarów. Postanowienia art. 1732 ust. 2 Kodeksu cywilnego nie stosuje się.
3.2. Interfejs internetowy sklepu zawiera informacje o towarach, w tym ceny poszczególnych towarów oraz koszty zwrotu towarów, jeśli towary te ze względu na swój charakter nie mogą zostać odesłane w zwykłym trybie pocztą. Ceny towarów podane są z uwzględnieniem podatku VAT i wszelkich opłat. Ceny towarów pozostają ważne tak długo, jak długo są wyświetlane w interfejsie internetowym sklepu. Postanowienie to nie ogranicza możliwości zawarcia przez sprzedającego umowy sprzedaży na warunkach indywidualnie negocjowanych.
3.3. Na interfejsie internetowym sklepu można również znaleźć informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towaru. Informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towarów podane w interfejsie internetowym sklepu obowiązują wyłącznie w przypadku, gdy towary dostarczane są na terytorium Republiki Czeskiej.
3.4. Aby złożyć zamówienie na towar Kupujący wypełnia formularz zamówienia w interfejsie internetowym sklepu. Formularz zamówienia zawiera w szczególności informacje o:
3.4.1. zamówiony towar (kupujący „wkłada” zamówiony towar do elektronicznego koszyka zakupowego interfejsu internetowego sklepu),
3.4.2. sposób zapłaty ceny zakupu towaru, informacje o żądanym sposobie dostarczenia zamówionego towaru oraz
3.4.3. informacje o kosztach związanych z dostawą towaru (zwanych dalej łącznie „zamówieniem”).
3.5. Przed wysłaniem zamówienia do Sprzedawcy, Kupujący ma prawo sprawdzić i zmienić dane podane przez Kupującego w zamówieniu, co ma również na celu umożliwienie Kupującemu wykrycia i skorygowania błędów powstałych przy wprowadzaniu danych do zamówienia. Kupujący przesyła zamówienie do sprzedawcy poprzez kliknięcie przycisku „Zamówienie wiążące do zapłaty”. Informacje zawarte w zamówieniu sprzedawca uważa za prawidłowe. Sprzedawca niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia potwierdzi Kupującemu jego otrzymanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres poczty elektronicznej Kupującego podany na koncie użytkownika lub w zamówieniu (zwany dalej „adresem poczty elektronicznej Kupującego”).
3.6. Sprzedawca ma zawsze prawo, w zależności od charakteru zamówienia (ilość towarów, cena zakupu, szacunkowe koszty wysyłki), zażądać od kupującego dodatkowego potwierdzenia zamówienia (np. pisemnie lub telefonicznie).
3.7. Stosunek umowny pomiędzy sprzedającym a kupującym powstaje z chwilą doręczenia potwierdzenia przyjęcia zamówienia (akceptacji), które sprzedający przesyła kupującemu pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej kupującego.
3.8. Kupujący wyraża zgodę na wykorzystanie środków porozumiewania się na odległość przy zawieraniu umowy sprzedaży. Koszty poniesione przez kupującego w związku z wykorzystaniem przez niego środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy sprzedaży (koszty połączenia internetowego, koszty połączeń telefonicznych) ponosi sam kupujący, przy czym koszty te nie odbiegają od stawki podstawowej.
3.9. Sklep internetowy umożliwia dostęp do ocen produktów wystawionych przez innych konsumentów. Autentyczność tych opinii jest zagwarantowana poprzez powiązanie ocen z konkretnymi zamówieniami, nie jest zatem możliwe ocenienie towaru bez złożenia zamówienia. W ten sposób jesteśmy w stanie zweryfikować i udowodnić, że opinia pochodzi od prawdziwego konsumenta.
4. CENA TOWARÓW I WARUNKI PŁATNOŚCI
4.1. Kupujący może zapłacić cenę towaru oraz wszelkie koszty związane z dostawą towaru zgodnie z umową kupna do sprzedawcy w następujący sposób:
gotówką (lub kartą, jeżeli firma kurierska na to pozwala) przy odbiorze w miejscu wskazanym przez Kupującego w zamówieniu;
przelewem bankowym na rachunek sprzedawcy nr. IBAN CZ35 0800 0000 0066 9902 7369, prowadzonym w Česká spořitelna as (zwanym dalej „rachunkiem sprzedawcy”);
bezgotówkowo za pośrednictwem systemu płatności PayPal;
bezgotówkowo za pośrednictwem systemu płatności PayU;
płatność bezgotówkowa kartą za pośrednictwem bramki płatniczej PayU;
4.2. Wraz z ceną zakupu Kupujący zobowiązany jest zapłacić Sprzedającemu również koszty związane z opakowaniem i dostarczeniem towaru w uzgodnionej wysokości. Jeżeli wyraźnie nie wskazano inaczej, cena zakupu obejmuje również koszty związane z dostawą towaru.
4.3. Sprzedawca nie wymaga od kupującego wpłaty depozytu lub innej podobnej płatności. Nie narusza to postanowień art. 4.6 Regulaminu dotyczące obowiązku zapłaty ceny zakupu towaru z góry.
4.4. W przypadku płatności gotówką lub płatności przy odbiorze, cena zakupu jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cenę zakupu należy uiścić w terminie 7 dni od zawarcia umowy sprzedaży.
4.5. W przypadku płatności bezgotówkowej Kupujący zobowiązany jest do zapłaty ceny zakupu towaru wraz ze wskazaniem zmiennego symbolu płatności. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłaty ceny kupna przez kupującego zostaje spełniony z chwilą zaksięgowania odpowiedniej kwoty na rachunku sprzedającego.
4.6. Sprzedawca ma prawo, w szczególności w przypadku, gdy Kupujący nie udzieli dodatkowego potwierdzenia zamówienia (art. 3.6), żądać zapłaty całej ceny zakupu przed wysłaniem towaru do Kupującego. Postanowienia art. 2119 ust. 1 Kodeksu cywilnego nie stosuje się.
4.7. Wszelkie rabaty na towary udzielane kupującemu przez sprzedawcę nie mogą być ze sobą łączone.
4.8. Jeżeli jest to przyjęte w obrocie handlowym lub stanowią tak powszechnie obowiązujące przepisy prawa, sprzedawca wystawi kupującemu dokument podatkowy - fakturę z tytułu płatności dokonanych na podstawie umowy sprzedaży. Dokument podatkowy - faktura wystawiana jest przez sprzedawcę kupującemu po zapłaceniu ceny towaru i przesyłana w formie elektronicznej na adres elektroniczny kupującego.
5. ODSTĄPIENIE OD UMOWY SPRZEDAŻY
5.1. Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z postanowieniami art. 1837 Kodeksu cywilnego nie można odstąpić od umowy sprzedaży, której przedmiotem jest towar, który został zmodyfikowany według życzenia kupującego lub dla jego osoby, od umowy sprzedaży, której przedmiotem jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu, a także towar, który po dostarczeniu został nieodwracalnie zmieszany z innymi towarami, od umowy sprzedaży, której przedmiotem jest towar w zamkniętym opakowaniu, który konsument wyjął z opakowania i nie można go zwrócić ze względów higienicznych, a także od umowy sprzedaży, której przedmiotem jest nagranie dźwiękowe lub wizualne albo program komputerowy, jeżeli ich oryginalne opakowanie zostało naruszone.
5.2. Chyba że ma to miejsce w przypadku określonym w art. 5.1 Regulaminu lub w innym przypadku, gdy nie można odstąpić od umowy sprzedaży, Kupujący ma prawo, zgodnie z postanowieniami § 1829 ust. 1 Kodeksu cywilnego, do odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie czternastu (14) dni od otrzymania towaru, a jeżeli przedmiotem umowy sprzedaży jest kilka rodzajów towarów lub dostawa kilku części, termin ten biegnie od dnia otrzymania ostatniej dostawy towarów. Odstąpienie od umowy sprzedaży należy wysłać do sprzedawcy w terminie wskazanym w zdaniu poprzednim. W celu odstąpienia od umowy sprzedaży Kupujący może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy udostępnionego przez Sprzedającego, który stanowi załącznik do regulaminu. Kupujący może wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna m.in. na adres siedziby Sprzedającego lub na adres e-mail Sprzedającego info@umelekvetiny-dekorace.cz .
5.3. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży zgodnie z art. 5.2 Regulaminu umowa kupna ulega rozwiązaniu od początku. Kupujący zobowiązany jest odesłać towar sprzedawcy w terminie czternastu (14) dni od dnia doręczenia sprzedawcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Jeżeli Kupujący odstąpi od umowy sprzedaży, ponosi on koszty związane ze zwrotem towaru do Sprzedawcy, także w przypadkach, gdy ze względu na swój charakter towar ten nie może zostać odesłany w zwykłym trybie pocztą.
5.4. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży zgodnie z art. 5.2 Regulaminu, Sprzedawca zwróci środki pieniężne otrzymane od Kupującego w terminie czternastu (14) dni od dnia odstąpienia przez Kupującego od umowy sprzedaży, w taki sam sposób, w jaki Sprzedawca otrzymał je od Kupującego. Sprzedawca ma również prawo dokonać zwrotu świadczenia spełnionego przez Kupującego za zwrotem towaru przez Kupującego lub w inny sposób, jeżeli Kupujący wyrazi na to zgodę i nie poniesie z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli Kupujący odstąpi od umowy sprzedaży, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu otrzymanych środków, dopóki Kupujący nie zwróci Towaru lub nie udowodni, że odesłał Towar Sprzedawcy.
5.5. Sprzedawca ma prawo jednostronnie zaliczyć roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej towarowi na poczet roszczenia kupującego o zwrot ceny kupna.
5.6. W przypadku gdy nabywca, zgodnie z postanowieniami § 1829 ust. Zgodnie z art. 1 Kodeksu cywilnego prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży przysługuje również Sprzedawcy, który ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w każdym czasie, aż do momentu odbioru towaru przez Kupującego. W takim przypadku sprzedawca zwróci kupującemu cenę zakupu bez zbędnej zwłoki, przelewem bankowym na rachunek wskazany przez kupującego.
5.7. Jeżeli wraz z towarem kupującemu przekazano prezent, umowa darowizny między sprzedającym a kupującym zostaje zawarta z zastrzeżeniem warunku rozwiązania, zgodnie z którym w razie odstąpienia od umowy sprzedaży przez kupującego umowa darowizny dotycząca takiego prezentu traci moc, a kupujący jest zobowiązany zwrócić sprzedającemu przekazany prezent wraz z towarem.
6. TRANSPORT I DOSTAWA TOWARÓW
6.1. Jeżeli sposób transportu został ustalony na podstawie specjalnego życzenia kupującego, kupujący ponosi ryzyko i wszelkie dodatkowe koszty związane z tym sposobem transportu.
6.2. Jeżeli na podstawie umowy sprzedaży sprzedawca zobowiązany jest dostarczyć towar do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu, kupujący zobowiązany jest odebrać towar w chwili dostawy.
6.3. Jeżeli z przyczyn leżących po stronie Kupującego zajdzie konieczność powtórnego dostarczenia towaru lub dostarczenia go w inny sposób niż określony w zamówieniu, Kupujący zobowiązany jest do zapłaty odpowiednio kosztów związanych z powtórnym dostarczeniem towaru. koszty związane z inną metodą dostawy.
6.4. Przy odbiorze towaru od przewoźnika Kupujący zobowiązany jest sprawdzić stan opakowania towaru i w razie stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń niezwłocznie zawiadomić o tym przewoźnika. Jeżeli okaże się, że opakowanie jest uszkodzone, co wskazuje na nieuprawnioną ingerencję w przesyłkę, kupujący nie musi przyjmować przesyłki od przewoźnika.
6.5. Dodatkowe prawa i obowiązki stron w trakcie transportu towarów mogą być uregulowane w szczególnych warunkach dostawy sprzedawcy, jeżeli zostały przez niego wydane.
7. PRAWA Z TYTUŁU NIEWŁAŚCIWEGO WYKONANIA
7.1. Prawa i obowiązki stron umowy dotyczące praw wynikających z wadliwego wykonania regulują właściwe, powszechnie obowiązujące przepisy prawa (w szczególności przepisy §§ 1914-1925, §§ 2099-2117 i §§ 2161-2174 Kodeksu cywilnego oraz ustawa nr 634/1992 Dz.U. o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami).
7.2. Sprzedawca odpowiada względem kupującego za to, że towar w chwili odbioru jest wolny od wad. W szczególności sprzedawca odpowiada względem kupującego, że w chwili przejęcia towaru przez kupującego:
7.2.1. towar ma właściwości, na które strony wyraziły zgodę, a w braku takiego porozumienia – właściwości opisane przez sprzedawcę lub producenta albo oczekiwane przez kupującego ze względu na charakter towaru i na podstawie jego reklamy,
7.2.2. towar nadaje się do celu, do którego jest przeznaczony przez sprzedawcę lub do którego towar tego rodzaju jest zwykle używany,
7.2.3. towar odpowiada pod względem jakości lub wykonania uzgodnionemu wzorowi lub próbce, jeżeli jakość lub wykonanie zostało ustalone na podstawie uzgodnionego wzorca lub próbki,
7.2.4. towary są w odpowiedniej ilości, mierze lub wadze i
7.2.5. Towary są zgodne z wymogami przepisów prawnych.
7.3. Postanowienia, o których mowa w art. 7.2 Regulaminu nie stosuje się do towarów sprzedawanych po cenie niższej z powodu wady, z powodu której uzgodniono niższą cenę, do zużycia towarów spowodowanego ich normalnym użytkowaniem, do towarów używanych z powodu wady odpowiadającej stopniowi użytkowania lub zużycia, jakie towary miały w chwili przejęcia przez kupującego, lub jeżeli wynika to z charakteru towarów.
7.4. Jeżeli wada ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania towaru, uznaje się, że towar był wadliwy już w chwili jego otrzymania. Kupujący ma prawo do skorzystania z prawa do rękojmi za wady towaru konsumpcyjnego w terminie dwudziestu czterech miesięcy od daty jego otrzymania.
7.5. Roszczenia z tytułu wad prawnych Kupujący zgłasza Sprzedawcy pod adresem jego siedziby, pod którym może on zgłosić reklamację w zależności od asortymentu sprzedanego towaru, ewentualnie w siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności gospodarczej.
7.6. Pozostałe prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedawcy za wady mogą być uregulowane w trybie reklamacyjnym sprzedawcy.
8. INNE PRAWA I OBOWIĄZKI STRON UMOWY
8.1. Kupujący nabywa własność towaru po zapłaceniu całej ceny zakupu towaru.
8.2. Sprzedawca nie jest związany w stosunku do Kupującego żadnymi kodeksami postępowania w rozumieniu przepisów § 1826 ust. 1 lit. e) Kodeksu cywilnego.
8.3. Sprzedawca rozpatruje skargi konsumentów za pośrednictwem adresu elektronicznego info@umelekvetiny-dekorace.cz . Sprzedawca prześle informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji kupującego na adres e-mail kupującego.
8.4. Do pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich wynikających z umowy sprzedaży uprawniona jest Czeska Inspekcja Handlowa z siedzibą pod adresem Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, REGON: 000 20 869, adres internetowy: https://adr.coi.cz/cs. Do rozstrzygania sporów pomiędzy sprzedawcą a kupującym wynikających z umowy sprzedaży można skorzystać z platformy internetowego rozstrzygania sporów dostępnej pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr.
8.5. Europejskie Centrum Konsumenckie Republika Czeska z siedzibą pod adresem Štěpánská 567/15, 120 00 Praga 2, adres internetowy: http://www.evropskyspotrebitel.cz, jest punktem kontaktowym zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2014/2015. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich).
8.6. Sprzedawca jest uprawniony do sprzedaży towarów na podstawie licencji handlowej. Kontrole zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej przeprowadza właściwy urząd ds. zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie swoich kompetencji. Nadzór nad obszarem ochrony danych osobowych sprawuje Urząd Ochrony Danych Osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa w określonym zakresie sprawuje między innymi nadzór nad przestrzeganiem ustawy nr 634/1992 Dz.U. o ochronie konsumentów w brzmieniu późniejszych przepisów.
8.7. Kupujący niniejszym przyjmuje na siebie ryzyko zmiany okoliczności w rozumieniu art. 1765 ust. 2 Kodeksu cywilnego.
9. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
9.1. Obowiązek informacyjny wobec kupującego zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (zwanego dalej „Rozporządzeniem RODO”) dotyczącego przetwarzania danych osobowych kupującego w celu wykonania umowy sprzedaży, w celu negocjacji tej umowy oraz w celu wypełnienia obowiązków publicznoprawnych sprzedawcy jest spełniane przez sprzedającego za pośrednictwem specjalnego dokumentu.
10. WYSYŁANIE KOMUNIKATÓW HANDLOWYCH I ZAPISYWANIE PLIKÓW COOKIES
10.1. Kupujący wyraża zgodę na przesyłanie informacji dotyczących towarów, usług lub działalności Sprzedawcy na swój adres elektroniczny, a także wyraża zgodę na przesyłanie przez Sprzedawcę informacji handlowych na swój adres elektroniczny. Obowiązek informacyjny wobec kupującego zgodnie z art. 13 rozporządzenia RODO dotyczące przetwarzania danych osobowych Kupującego w celu przesyłania informacji handlowych Sprzedawca wypełnia za pośrednictwem specjalnego dokumentu.
10.2. Kupujący wyraża zgodę na przechowywanie na swoim komputerze tzw. plików cookies. W przypadku gdy dokonanie zakupu na stronie internetowej jest możliwe i wykonanie zobowiązań sprzedawcy wynikających z umowy sprzedaży jest możliwe bez konieczności zapisywania na komputerze kupującego tzw. plików cookies, kupujący może w każdej chwili odwołać zgodę udzieloną zgodnie z poprzednim zdaniem.
11. DOSTAWA
11.1. Można go dostarczyć kupującemu na jego adres elektroniczny.
11.2. Zawiadomienie uważa się za doręczone również wówczas, gdy adresat odmówi jego przyjęcia, nie zostanie odebrane w terminie przechowywania lub zostanie zwrócone jako niedoręczalne.
11.3. Strony umowy mogą przesyłać sobie regularną korespondencję za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres poczty elektronicznej wskazany w koncie użytkownika Kupującego lub podany przez Kupującego w zamówieniu albo na adres podany na stronie internetowej Sprzedawcy.
12. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
12.1. Jeżeli stosunek prawny ustanowiony w umowie sprzedaży zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), wówczas strony uzgadniają, że stosunek ten podlega prawu czeskiemu. Dokonując wyboru prawa zgodnie ze zdaniem poprzednim, kupujący będący konsumentem nie zostaje pozbawiony ochrony przysługującej mu na mocy przepisów porządku prawnego, od których nie można go wyłączyć w drodze umowy i które w braku wyboru prawa stosowałyby się zgodnie z postanowieniami art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1072/2009 z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie prawa właściwego dla zobowiązań umownych (Rzym I).
12.2. Jeżeli którekolwiek z postanowień Regulaminu jest lub stanie się nieważne lub nieskuteczne, nieważne postanowienie zostanie zastąpione postanowieniem, którego znaczenie będzie najbardziej zbliżone do znaczenia nieważnego postanowienia. Nieważność lub bezskuteczność jednego postanowienia nie wpływa na ważność pozostałych postanowień.
12.3. Umowa kupna, łącznie z warunkami i postanowieniami, jest archiwizowana przez sprzedawcę w formie elektronicznej i nie jest dostępna.
12.4. Załącznikiem do regulaminu jest wzór formularza odstąpienia od umowy sprzedaży.
12.5. Dane kontaktowe Sprzedawcy: adres do doręczeń Děčínská 552/1, 180 00 Praga 8, adres e-mail info@ sztucznekwiatyidekoracje.pl, telefon +421 910 654 144.
W Pradze 18 marca 2025 r.
Zasady przetwarzania danych osobowych i ich ochrony zgodnie z RODO
(zwane dalej „Zasadami”)
1. POSTANOWIENIA WSTĘPNE
1.1. Administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) jest
Solidny: Diane Trading CZ sro
Siedziba/adres: Děčínská 552/1, 180 00 Praga 8
Identyfikator: 23053135
Kontakt: info@sztucznekwiatyidekoracje.pl, tel.: +421 910 654 144
(zwany dalej „Administratorem”).
1.2. Administrator przetwarzając dane osobowe postępuje zgodnie z ustawą RODO. C. 101/2000 Dz.U., o ochronie danych osobowych, Ustawa. C. 89/2012 Dz.U., Kodeks cywilny i inne przepisy prawne pokrewne.
1.3. Poniżej znajduje się wykaz danych osobowych, sposób ich przetwarzania, okres przetwarzania Twoich danych osobowych, cel ich przetwarzania, a także informacje przekazane Tobie jako osobie, której dane dotyczą, przez administratora.
2. kategorie danych osobowych
2.1. Administrator przetwarza wyłącznie niezbędne dane podstawowe, a mianowicie:
· dane identyfikacyjne (imię i nazwisko, nazwa firmy, adres zamieszkania lub siedziby albo adres dostawy, REGON, numer VAT, data urodzenia)
· dane kontaktowe (Twój adres e-mail, numer telefonu lub adres IP).
2.2. Administrator przetwarza dane osobowe, które mu przekazałeś lub dane osobowe, które administrator pozyskał w związku z realizacją Twojego zamówienia.
3. powód i cel przetwarzania danych osobowych
3.1. Prawną przyczyną przetwarzania danych osobowych jest:
· wykonanie umowy, której stroną jesteś Ty jako osoba, której dane dotyczą,
- wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze,
- uzasadniony interes administratora w świadczeniu marketingu bezpośredniego,
· Twoja zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego (wysyłanie informacji handlowych i newsletterów).
3.2. Administrator przetwarza dane osobowe w celu realizacji Twojego zamówienia, w celu wypełnienia własnych obowiązków prawnych wobec państwa (np. podatkowych) oraz w celu prowadzenia działań marketingowych.
3.3. Zgodę na przesyłanie administratorowi informacji handlowych możesz w każdej chwili odwołać (patrz pkt 7.6 Polityki).
4. okres przechowywania danych osobowych
4.1. Administrator przechowuje Twoje dane osobowe przez okres niezbędny do realizacji praw i obowiązków wynikających ze stosunku umownego lub przez okres niezbędny do wypełnienia obowiązków archiwizacyjnych wynikających z innych przepisów prawa (ustawa o rachunkowości, ustawa o ewidencji i archiwizacji, ustawa o VAT), nie dłużej jednak niż 10 lat od zakończenia stosunku umownego. Jeżeli nie cofniesz zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego, dane będą przetwarzane maksymalnie przez okres 3 lat.
4.2. Usuniemy Twoje dane osobowe po upływie okresu przechowywania danych osobowych.
5. bezpieczeństwo danych osobowych
5.1. Biorąc pod uwagę stan wiedzy technicznej, koszty wdrożenia, charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania, a także zróżnicowane prawdopodobieństwo wystąpienia i wagę ryzyka naruszenia praw lub wolności osób fizycznych, jakie niesie ze sobą przetwarzanie, administrator wdrożył odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, aby spełnić wymogi RODO i chronić prawa osób, których dane dotyczą.
6. odbiorcy danych osobowych
Administrator przekazuje dane osobowe następującym odbiorcom